Shibui (渋い)

IMG_20210401_151944
Japonské přídavné jméno vyjadřuje estetiku jednoduché, jemné a nenápadné krásy. Stejně jako jiné japonské estetické termíny, jako je iki a wabi-sabi, shibui se může vztahovat na širokou škálu předmětů, nejen na umění nebo módu. Tiché monochromatické prvky a řídký tlumený design poskytují pochmurný klid s nádechem jiskry. Občas se jako zvýraznění přidá skvrna jasné barvy. Mezi stěžejní prvky patří  jednoduchost, implicitnost, skromnost, přirozenost, nedokonalost a ticho. 

 

Inspirováni shibui, inklinujeme k designu, který je celkově jednoduchý. Máme rádi jemné detaily, jako jsou přirozené "vady" dřeva, které pak  vytváří zajímavé struktury nebo vrypy, které zanechává řezbářské dláto. Rovnováha jednoduchosti a složitosti struktur zajišťuje, že se objekt "neokouká" a oko v objektu neustále nachází nové významy a obohacenou krásu.  

Naše tvorba je cesta, na které objevujeme a učíme se.  

 

Jozef - truhlář, samouk - učil se z českých i zahraničních knížek, učebnic a webů. Od roku 2016 sám učí v kurzech truhlářství. Propaguje kvalitní nábytek, o kterém přemýšlí jako o prvku, který je součástí našich domovů a ovlivňuje kvalitu života. 

  Veronika - výtvarné a uměnovědné vzdělání vkládá do práce se dřevem, ke kterému měla vždy blízko. Spoluzaložila řemeslnou dílnu, kde vede kurzy práce se dřevem a renovace nábytku. Je autorkou většiny návrhů, které zde můžete vidět. 


 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení