Shibui (渋い)

IMG_20210401_151944
Japonské přídavné jméno vyjadřuje estetiku jednoduché, jemné a nenápadné krásy. Stejně jako jiné japonské estetické termíny, jako je iki a wabi-sabi, shibui se může vztahovat na širokou škálu předmětů, nejen na umění nebo módu. Tiché monochromatické prvky a řídký tlumený design poskytují pochmurný klid s nádechem jiskry. Občas se jako zvýraznění přidá skvrna jasné barvy. Mezi stěžejní prvky patří  jednoduchost, implicitnost, skromnost, přirozenost, nedokonalost a ticho. 

 

Inspirováni shibui, inklinujeme k designu, který je celkově jednoduchý. Máme rádi jemné detaily, jako jsou přirozené "vady" dřeva, které pak  vytváří zajímavé struktury nebo vrypy, které zanechává řezbářské dláto. Rovnováha jednoduchosti a složitosti struktur zajišťuje, že se objekt "neokouká" a oko v objektu neustále nachází nové významy a obohacenou krásu.  

Naše tvorba je cesta, na které objevujeme a učíme se.  

 

Jozef - truhlář, samouk - učil se z českých i zahraničních knížek, učebnic a webů. Od roku 2016 sám učí v kurzech truhlářství. Propaguje kvalitní nábytek, o kterém přemýšlí jako o prvku, který je součástí našich domovů a ovlivňuje kvalitu života. 

  Veronika - výtvarné a uměnovědné vzdělání vkládá do práce se dřevem, ke kterému měla vždy blízko. Spoluzaložila řemeslnou dílnu, kde vede kurzy práce se dřevem a renovace nábytku. Je autorkou většiny návrhů, které zde můžete vidět. 


 

Zpět do obchodu